V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo XC90Švédi si rádi hýčkají své stávající i nové zákazníky, a proto nabízejí širokou paletu motorů, mezi kterými si vybere každý řidič. V nabídce jsou výkonné benzínové agregáty i úsporné naftové pohonné jednotky. K dispozici je 6 motorizací (3 a 3). Některé motory jsou s pohonem všech kol (AWD – All Weather Drive).

Nafta:

  • DRIVe (163 k)

  • D3 (163 k) / D3 AWD (163 k)

  • D5 (215 k) / D5 AWD (215 k)

Pro milovníky nafty pod kapotou je připravena trojice motorů. Překvapí svým kultivovaným chodem a nízkou spotřebou paliva. V té vyniká úsporný motor nazvaný „DRIVe“. Disponuje výkonem 163 koní. Díky množství úsporných opatření je tento motor ideálním partnerem pro ty, kteří mají hluboko do kapsy.

Zlatou střední cestou je agregát D3, který má dvě varianty – zadokolku, nebo pohon všech kol. Obě verze mají shodný výkon – 163 koní. Dostatečná síla koní pod kapotou a pohon všech kol vás dostane ze sebehorší lapálie – a to jak na silnici, tak mimo ni. Nezapomínejte, že XC60 je zástupcem městských SUV – vhodných jak do města, tak do lehčího terénu. Je škoda, že většina majitelů nikdy nevezme svého plechového „miláčka“ do terénu.

Nejsilnějším naftovým motorem v nabídce je přeplňovaný pětiválec D5 se sílou 215 skandinávských koní. Stejně jako u menšího motor D3 je možnost si vybrat variantu pro pohon zadních kol, nebo všech kol.

Benzín:

  • T5 (240 k)

  • T6 AWD (304 k)

  • 3.2 AWD (243 k)

Dáváte raději přednost vůni benzínu? Tak přesně pro vás jsou určeny výkonné benzínové motory. V nabídce u modelu XC60 jsou hned 3. Papírově „nejslabším“ motorem je agregát T5. Jeho výkon je sice nejslabší ze všech benzínových jednotek, ale stále má dostatek koňských sil – přesněji stádo 240 skandinávských kobyl.

Nejsilnějším motorem v nabídce je šestiválec T6 AWD přeplňovaný turbodmychadlem. Jak název napovídá, tak model osazený tímto motorem má poháněná všechna 4 kola. Pokud v zimě jezdíte často na chalupu, která je výše položená, tak motor T6 s pohonem všech kol rozhodně oceníte.

Benzínová pohonná jednotka s největším zdvihovým objemem se nazývá 3.2 AWD. Stejně jako v předešlém případě se jedná o pohon všech kol. S tímto motorem budete mít pod kapotou ukrytých 243 koní. Ti se postarají o klidnou jízdu, která podle vašeho přání bude mít i sportovní rysy.Design by 3sixty | 2024