V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo XC90Historie modelu

Volvo představilo své luxusní SUV na autosalonu v Detroitu v roce 2002. Za tu dobu si dnes již tradiční crossover vydobyl velké a nepřehlédnutelné renomé. Volvo svůj největší koráb pravidelně inovuje, nezpochybnitelné a trvalé kvality vozu přitom prokazuje stálý zájem zákazníků, díky čemuž Volvo nespěchá při uvedení nové generace na trh.

Větší obměnou prošlo Volvo XC90 v roce 2007, kdy dostalo nově stylizovanou přední i zadní část, revizí prošel i příjemný interiér. Volvo XC90 je nabízeno ve třech motorizacích v kombinaci se čtyřmi typy převodovek. Nabídka obsahuje jak zážehový, tak i vznětový pětiválec a vrcholem je zážehový osmiválec. To vše v kombinaci s šestistupňovým manuálem či pěti- nebo šestistupňovou automatickou převodovkou.

V letech 2006 a 2008 byl model XC90 nejprodávanějším vozem automobilky Volvo. V roce 2009 byl však v prodejích překonán menším a modernějším vozem XC60. Do budoucnosti se však počítá s modernizací a nakonec novou generací modelu XC90, která by se na světlo světa měla dostat v nejbližších letech.

Pro automobilku Volvo je XC90 je jedním z nejdůležitějších modelů a jen díky vývoji nových vozů S60 a V60 mu nebylo věnováno tolik pozornosti v posledních letech. To se však brzo změní, protože facelift je už na cestě.Design by 3sixty | 2023