V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo XC90Historie modelu

První koncept kompaktního crossoveru Volvo XC60 ukázala švédská značka v roce 2007 na mezinárodním veletrhu ve Spojených státech a byla to jednoznačně trefa do černého. Nádherná studie si získala celou řadu fanoušků Volvo V60, které okouzlil pohledný design připravovaného vozu. Koncept již obsahoval prvky nové DNA, kterou automobilka postupně implantuje do všech svých nových modelů.

Koncept zaujal širokou veřejnost svými dynamickými liniemi, které byly pro skalní fanoušky skandinávských vozů velkým překvapením. Celý vůz byl vytvořen ve jménu nového designového jazyku, který se Švédi snažili promítnout do nových vozů. Futuristický bílý interiér s množstvím netradičních prvků okouzlil především milovníky minimalismu. Bohužel do sériové verze se takto řešený interiér nedostal.

Sériová podoba Volva XC60 byla oficiálně představena na ženevské motorshow v roce 2008. V dubnu 2010 přibyla i varianta od R-Designu. Volvo XC60 pohání tři agregáty, na výběr je jeden benzínový a dva naftové, včetně žádaného pětiválcového turbodieselu D5, který umí vůz rozhýbat na stovku pod deset vteřin a vezme si přitom jen okolo 8 litrů nafty.

Model XC60 je na vrcholu obliby a to nejenom v České republice. Švédi se snaží crossover ještě více zatraktivnit. Je zde řeč o výše zmíněné variantě R-Design, která se už prohání po českých silnicích. Nově je k dispozici limitovaná verze Ocean Race. Ta byla inspirována světoznámými závody plachet kolem světa. Tyto netradiční verze jsou oblíbené u těch řidičů, pro které je důležitá personalizace vozu.Design by 3sixty | 2024