V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo XC90Historie modelu

Předchůdce aktuálního sedanu Volvo S60 spatřil světlo světa v roce 2000. Znamenal jasný přechod od hranatých tvarů, které definovaly švédskou automobilku v osmdesátých a devadesátých letech minulého století, k oblinám. První Volvo S60 se vyrábělo devět let, v roce 2005 prošlo faceliftem.

Stejnojmenný koncept byl představen na autosalonu v Ženevě a představoval nový mezník ve švédském designu. Expresivní linie a dravost – tak by se dal popsat koncept S60. Bohužel do sériové verze se nedostalo množství zajímavých prvků: zadní pár dveří otevíraných směrem vzad, či středová konzole z Orrefors křišťálu. Rozhodně však koncept ukázal hlavní linie, které můžeme už nějakou dobu vídat na našich silnicích.

Druhou, současnou generaci S60 představila švédská automobilka v roce 2008 ve formě konceptu, sériový vůz se pak začal vyrábět o dva roky později. Svým designem odkazuje na velmi vydařený model XC60, jehož platformu sdílí. K dispozici je sedm motorů, čtyři benzínové a tři turbodiesely, to vše v kombinaci s šestistupňovou manuální či automatickou převodovkou. Už základní benzínová šestnáctistovka s turbem přitom nabídne 150 koní a příjemný jízdní komfort.

Švédské Volvo na svůj podařený model S60 nezapomíná, takže v určitých intervalech zveřejňuje nové úpravy a vylepšení – například sportovní balíček R-Design, či úsporné motory Flexifuel a DRIVe.Design by 3sixty | 2024