V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo XC90Historie modelu

Hatchback Volvo C30 je sourozencem modelů S40, V50 a C70. Design vychází z konceptu SCC představeného v roce 2001, sériová podoba vozu byla oficiálně představena o pět let později v Paříži. Volvo C30 designově odkazuje také na proslulý model 1800ES, který se stal jednou z ikon švédské automobilky, inspiraci hledali návrháři také u Volva 480, především při řešení zadní partie automobilu. Interiér je pak podobný jako u sedanu S40 či kombíku V50.

Inovovaná C30 se představila ve Frankfurtu v roce 2009, do vínku dostala přední část, která více zapadá do nového designového směru švédské značky. Zbytek vozu prošel drobnými úpravami, přibyly i nové barvy včetně ohnivé oranžové v duchu R-Designu.

Motorová paleta Volvo C30 je tvořena čtyř- či pětiválcovými motory o výkonu v rozmezí 74 až 169 kW. Nejsilnějším modelem v nabídce je turbobenzínová T5, která rozpohybuje C30 na stovku za necelých sedm vteřin a dokáže třídveřový sportovní hatchback rozparádit až na 240 km/h.

Nově do nabídky přibyla pohonná jednotka Flexifuel spalující netradiční palivo E85 (kombinace benzínu a bioetanolu). Tím se objevila alternativa pro ty, kterým nevyhovují klasické benzínové, či naftové agregáty. V nejbližších letech se dokonce objeví model C30 coby plnohodnotný elektromobil. Tím bude nabídka motorů maximálně vstřícná všem řidičům – každý si jistě vybere to „své“.Design by 3sixty | 2024